Plaukimas kruiziniu laivu

Kruizinis laivas Silja Line


Keliavimo būdą kruizu galima būtų suskirstyti į 3 veiklos variantus: nakvynė, naktinės šėlionės, keliavimo vaizdai. Viena vertus tai tiesiog nakvynė transportuojantis iš vienos vietos į kitą. Tokia nakvynė nėra visai įprasta, nes pigesnės kajutės yra be langų, o tai neleidžia veikti reakcijai į šviesą ir tamsą. Taip pat, ieškant pigesnio varianto arba perkant bilietus vėliau, gali tekti miegoti po deniais, kurie skirti lengvosioms, sunkiosioms mašinoms ir autobusams. Be to, išplaukus į atvirą jūrą jaučiamas lengvas siūbavimas.  Kita vertus tai žmonių pilna naktinė erdvė, kurioje išsidėstę įvairūs barai, klubai. Tad laisvalaikį galima leisti šokant, klausantis gyvos muzikos, įsitraukiant į organizuojamus žaidimus, dainuojant karaokę, kaitinantis saunoje, apsipirkinėjant. Pastarasis reiškinys galėtų būti siejamas su suvenyrų pirkimu, kuris dabartinėje globalioje visuomenėje įgavo kitokią reikšmę, t.y. kaip pareikalautas pirkimas: „tik nepamiršk man atvežti suvenyrų“. Reikėtų parašyti ir apie kruizų parfumerijos mėginėlius, kurie yra menkai teprižiūrimi, tad kuriais godžiai kvepinamasi prieš kiekvieną ryto ir vakaro pasirodymą žmonėms. O parduotuvėje, kosmetikos zonoje, mėginėliais makiažas yra ir užsidedamas, ir nusiimamas. Juk atsiveria galimybės nemokamai išbandyti prabangią, kiek laiko išgulėjusią, istorija nutyli, kosmetiką. Tačiau, kruizas gali būti ir keliavimo būdas, kuomet mėgaujamasi pačiu plaukimo vaizdu, gamtos ir kultūrinių objektų vaizdu. Žinoma šie trys variantai gali būti ir yra derinami. Bet dažnu atveju, kaip ir bet kokiame didesnio ir įvairesnio miesto gyvenime, egzistuoja dvi pamaininės grupės: nuo 17 val. iki 24 val. ir nuo 23 val. iki 05 val. Pirmoji grupė, palydėjusi krantą, pasidžiaugusi saule ir koncertais, pavakarieniavusi, nueina ilsėtis. O antroji pasėdėjusi kajutėje su degtine ir raugintu agurkėliu, traukia ieškoti linksmybių. Rytas abiejų grupių panašus: abi pabunda ir papusryčiavusi turi vienodu laiku pajudėti iš kruizo. Tačiau, savijauta ir veikla išėjus iš kruizo, turbūt, yra skirtinga. Bet grįžkime prie paties kruizo.

Rygos įlankos švyturys

Rygos įlankos švyturys

Informacija apie plaukimą kruizu, teikiamus džiaugsmus, pasitaikiusius romanus ir malonumus, turbūt geriausiai perduodama iš lūpų į lūpas. Nors yra nemažai rinkodaros bandymų įtraukti, reklamuojant klasių vakarėlius, išleistuves, gimtadienius. Pats kruizas tuomet tampa asmeninių švenčių bendra švente, kurios kulminacija yra 24 val. Tuo tarpu visi tą dieną švenčiantieji, kurie buvo užregistruoti draugų, yra pasveikinami, jiems įteikiant simbolinę dovanėlę. Reikėtų pastebėti, kad yra ir specialių kruizų, į kuriuos kviečiami plaukti senjorai arba kruizai, kuriuose rengiami susipažinimo vakarai vienišiems asmenims. Vienišų žmonių kruize nestinga, nes kaip ir kiekvienoje šventėje, išryškėja paradoksas: nors ir stengiamasi padaryti atmosferą ir patį laivą kaip linksmybių oazę, tačiau vienišus žmones ši oazė stumia į liūdesio gelmę. Dėl to nepatartina keliauti žmonėms, linkstantiems į depresyvius jausmus.

Kruizinio laivo Isabelle denis

Kruizinio laivo Isabelle denis

Apskritai susirenkanti liaudis į kruizus yra įvairi savo amžiumi, grupelių dydžiais. Tačiau kruizai stengiasi patenkinti žmonių įvairovę. Įrengta vaikų erdvė, kurioje skamba gyva muzika. Kruizas turi ir savo šou programą, kurios metu susirenka didžioji dalis laive plaukiančiųjų. Šou atlikėjais pasikviečiami egzotiški ir temperamentingi šokėjai. Pavyzdžiui, brazilų šokių grupė. Juk žavimasi tokiais tolimais ir įdomiais pietiečiais, kai plaukiama šiaurės kraštų kruizų. Tarsi norima išprovokuoti žmonių laisvumą ir atsipalaidavimą.

Ar verta keliauti kruizu? Viskas kaip ir visada priklauso nuo asmeninio įsitraukimo, tikslų, mažosios bendrijos (su kuo keliaujama) ir apskritai visų kruizo keliautojų. Kruizas pasiūlo naujas galimybes, kuriomis galima pasinaudoti.

Rygos krantas

Rygos krantas

Tad, atmintinė susiruošusiems keliauti, kad nebūtų nuobodu ir nereikėtų svaigintis, idant būtų įdomiau:

  1. Pažiūrėti į paliekamą krantą,
  2. Palydėti saulę,
  3. Pasiklausyti gyvos muzikos, pasirinktinai, atsigerti skanų nealkoholinį kokteilį,
  4. Sudainuoti karaoke, sužaisti žaidime, į kurį kviečia renginio vedėjai,
  5. Pasitikti saulę
  6. pažiūrėti į pasiekiamą krantą.