Praūžus šių metų Eurovizijai keletas pastebėjimų

Eurovizijos 2014 nugalėtoja


Pirmiausia, šių metų labai nesąžininga tvarka buvo tai, jog pasirodymo tvarka buvo sureguliuota šių metų Eurovizijos rengėjų – danų. Tad kontrolė, ką iškelti ir ką užgožti buvo danų rankose. O jei taip, tai koks tai konkursas ? Greičiau koncertas su išankstiniu aiškiu nugalėtoju. Kad ir laimėtojas austras antrajam pusfinalyje buvo pažiba – pasirodė po užkaitinusių kraują lenkių ir toliau kaitino vyrų kraują  su aiškia asociacija: vyras atgimstantis moterimi. Finale austras pasirodė po graikų, kurie klubinės muzikos dėka privertė minią šėlioti kaip klube. O tokia įsišėlusi minia sudarė puikų aplodismentų gaudesį prieš austrų pasirodymą, kuris iš esmės buvo sensacingas. Be to, patys vedėjai ne kartą skatino austrų žmogaus dėmesį: tiek vedėja kaip su drauge moteriške pradėjo glebesčiuotis ir bučiuotis, tiek buvo kalbama, jau pasirodė 12 šalių, tarp jų ir barzdota moterims. Patys vedėjai vyrai buvo du, primindami, kad gali būti visokių santykių – ir homoseksualių ir viskas savaime suprantama, priimtina ir turėtų būti reklamuojama. Ne veltui viskas vyko Danijoje, Vakarų Europos šalyje, kur transvestitai, homoseksualai ir biseksualai maloniai priimami. Pati Danija, būdama pasiturinti šalis, gali reklamuoti savo vertybes ir skatinti kitas šalis propaguoti šias vertybės. O imigruojantys į tą šalį, tarp jų ir Lietuviai, besidžiaugiantys nemokamu mokslu ir nemažu socialiniu aprūpinimu, nesupranta, kaip šios laisvės ideologija yra infiltruojama.

Conchita Wurst

Conchita Wurst

Austrijos laimėjimas yra lūžis pasaulyje. Taip viešai, tiek daug žiūrovų pritraukiančiame renginyje tokia garbė yra suteikiama persirengusiam moterimi vyrui. Turbūt nereikėtų stebėtis, kad ateityje siekdami garbės ir pasiturinčio gyvenimo vyrai sieks arba bent pamėgins pasiversti moterimis. Ir tai gali įvykti bet kokiu lygiu. Arba vyrai žavėsis ne moterimis, o persirengusiu vyru. Ar tai bus geresnė visuomenė negu dabar gyvenama? Galbūt po tokio pasirodymo ir Lietuvoje bus mažesnis pasipriešinimas LGBTA eitynėms. Tuomet Lietuva bus tvarkingai susilyginusi su Vakarų šalimis. Gal ir nekeistas toks išlaisvėjimas, laikais, kai moterys juda radikalaus feminizmo linkme, vyriškėja o vyrai darosi moteriškesni. Juk visas pasaulis juda ciklais, tiek ekonominiais, tiek madų. Kodėl lyčių rolės nejuda ciklais? Dabar reikia kardinaliai apsikeisti drabužiais ir veidais, ateityje bus grįžtama ir atsikeista rolėmis. Ir jei viskas vyks kaip dabar, tai Lietuva kaip ir visais ciklais šiek tiek atsilieka.

Tačiau, grįžtant prie Eurovizijos, galima pastebėti, jog Eurovizijos konkursas tampa vis labiau modernizuotas: graikų pasirodyme slow motion efektas, prancūzų pasirodyme – nuotraukos fiksacija. Kai kuriuose atlikėjuose buvo girdėti keliuose momentuose automatinis balso pakeitimas. Anksčiau Eurovizija to neleido. Kitąmet, galima spėti, kad bus ketinama deleguoti savus transvestitus, biseksualus ir homoseksualus, parodant ir propaguojant Europos išlaisvėjimą.

Eurovizija 2014 Lietuva

Vilija vs. Vaidas

Kodėl Lietuva nepateko į finalą, nors atranka buvo taip sureikšminta ir tokia varginanti patiems atlikėjams? Viena vertus šiek tiek nelygybės buvo tame, kad Vilija jau per pirmąjį „Attention“ dainos pristatymo turėjo sukurtą savo įvaizdį ir šokį, kuris iš esmės menkai kito ir tobulėjo. O tai buvo užsispyrimas ir galima klaida. Kad ir nebuvo bandyta eksperimentuoti su V. Baumilos Attention pasirodymų, jį pakviečiant dainuoti pradžioje, kaip buvo pasiūlyta. Šia daina nebuvo eksperimentuojama. Žinoma, reikėjo anksčiau įžvelgti, kur vyks Eurovizija (Danijoje) ir kokios tos šalies vertybės – ką rems ir propaguos. Tad turbūt šiais metais būtų labiau tikusi ne Vilija su savo daina „Attention“, O Vaidotas Baumila. Jį būtų reikėję įkalbėti dainuoti dainą „It‘s all about a boy“. Bet, žinoma, ko mes sieksime, ar būti pripažinti, parodant, jog pripažįstamos šalies vertybės, ar šaipytis iš keistų vertybių ir neaišku kokio atsako sulaukti, ar rodyti savas vertybes. Be to, Lietuvos numeris buvo tikrai prastai nuflmuotas. Galbūt trūko susitarimo su filmavusiaisiais, arba tai – piniginis klausimas. Taip pat, galėtų būti viešai skelbiamas kiekvienoje šalyje balsavusiųjų skaičius.

Barzdota Angelina Jolie

Barzdota Angelina Jolie

Tad, visgi, ką žada ateitis? Barzdotų moterų madą? Jau anksčiau internete plito photoshop‘o pagalba sumodeliuoti garsenybių veidai su barzdomis. Smalsuoliai spėliojo: kaip atrodytų gražios moterys su barzda. Visa tai persikelia į realybę ir galimos tendencijos dviejų atvejų: moterys, vartojančios hormonus, kad augtų barzdos ir ūsai ir vyrai, auginantys ilgus plaukus ir blizginantys lūpas ir dažantys akis. Tad dar sudėtingiau bus atspėti, tai vyras ar moterys. O galiausiai, priartėjama prie lyčių lygybės. Bet ar tokios lygybės norėjo radikalus feminizmas, kovodamas už galimybę dalyvauti rinkimuose.

Parašykite komentarą