Kelionė: Kaunas – Birštonas – Stakliškės – Aukštadvaris

Nors kalendorinė vasara ir atsisveikina, tačiau palankaus oro kelionėms dar galima tikėtis ir rudenį, be to įdomių kelionių idėjas galima kaupti ištisus metus, po to radus laiko, daugiau laiko bus galima skirti kelionei, o ne ieškojimams, ką galima būtų nuveikti, kas būtų įdomu. O juk visada džiugu leistis į gerą kelionę.

Vienas iš pasiūlymų, kaip galėtumėte praleisti savo gyvenimo dieną, tai vienos dienos kelionė maršrutu Kaunas – Birštonas – Stakliškės – Aukštadvaris. Kad ir kur begyventumėt, Kaunas yra įsikūręs šalia Lietuvos geografinio centro, tad jis yra nei arti, nei toli nuo bet kokio Lietuvos pakraščio. Kelionė gali prasidėti nuo Kauno pakraščio, kur įsikūręs 9 fortas. Kaunas kadaise buvęs tikrai svarbus Lietuvos miestas. Aplink jį buvo pastatyti 8 fortai, tam, kad miestas būtų apgintas nuo užpuolikų, po to pagal kitą projektą buvo planuojama pastatyti dar 12 fortų, juosiančių tuos 8 fortus, idant būtų maksimaliai apsaugotas Kauno miestas. Tačiau spėjo pastatyti tik vieną, dabar vadinamą 9-uoju fortu. Po I pasaulinio karo čia veikė Kauno sunkiųjų darbų kalėjimas, per II pasaulinį karą čia masiškai buvo nužudyti įvairių tautybių žmonės. Šioje vietoje po to pastatytas 32 m aukščio monumentas, simbolizuojantis žūtį, skausmą ir atminimą.

Paminklas

9-ojo forto memorialas

9 forto "Kankinys"

9 forto „Kankinys“

Pradėjus kelionę rimtyje galima traukti į Kauno širdį-  senamiestį. Esant galimybei, galima pasigrožėti Kauno architektūra, pradedant nuo Kauno rotušės, laisvė alėja žygiuojant iki Soboro. Tačiau siūlomas trumpesnis variantas, nes pries akis dar laukia kiti miesteliai. Taigi, į Kauno senamiestį galima pasižvalgyti iš Jėzuitų bažnyčios apžvalgos aikštelės.

Po to traukti į Birštoną – kurortą kuriame valanda praleidžiama pasiplaukiojant Nemuno upe iki Verknės upės išsišakojimo laiveliu VYTENIS. Labai gražu plaukti tiek vasarą, kai atsiveria žalumos ir skardžių platybės, tiek rudenį, kai lapuočiai nusidažo rudenio spalvomis. Oras taip pat čia didelės įtakos neturi- saulėtomis dienomis laiką galima leisti ant denio, o lyjant lietui, galima šiltai arbatos išgerti prie laivo apačioje įkurto baro, kur taip pat matosi vaizdingas kraštovaizdis. Apsilankius Birštone, turint daugiau laiko, būtina užkopti ant Vytauto kalno, taip pat pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiu gražiai prižiūrimame miesto parke.

Laivas "Vytenis"

Laivas „Vytenis“

Nemuno kilpa

Nemuno kilpa

Po to galima važiuoti į Stakliškes. Apskritai Stakliškės – vos 600 žmonių ir įspūdingą bažnyčią turintis miestelis, kuriame be viso to kepamas vietinis šakotis. Tačiau pagrindinis Stakliškių darbo šaltinis yra miestelyje įsikūrusi midaus gamykla. Gamykloje rengiami midaus degustavimo užsiėmimai, kurių metu pristatoma midaus gamyba, fabriko veikla ir istorija, ragaujama 4-5 rušių midaus. Kadangi geri degustuotojai midaus negeria, o ragauja (praskalaudami ir išspjaudami, burnoje palikę tik skonį), toliau važiuojama neapgirtus.

Midus

Midaus degustacija

Stakliškių bažnyčia

Stakliškių bažnyčia

Paskutinė stotelė- Aukštadvaris. Netoliese miestelio teka Verknės upė, Pilaitės ežeras, slypi mįslinga vieta – Velnio duobė, pačiame miestelyje yra Kartuvių kalnas. Turint daugiau laiko, yra galimybė aktyviai praleisti laisvalaikį plaukiant baidarėmis Verknės upe maršrutu Aukštadvaris- Vydžionys (2dienų maršrutas ~20km). Ši upė unikali, nes joje tvyro laukinė gamta ir ypatingi iššūkiai. Pirmas išbandymas, gana srauni ir vingiuota upė, antras išbandymas – krentantys ir užkritę medžiai, jų pasitaiko tikrai virš 100, vietomis net taip, jog reikia stotis ir persinešti valtis pro šalia esančius bruzgynus arba pelkynus, trečias išbandymas- kartkartėmis pasitaikanti sekluma, ketvirtas išbandymas- upė susiaurėjanti iki metro pločio, kuria plaukiama apie 30 metrų, iš šono plytint dilgėlynams.Trumpai tariant, ekstremalių pojūčių plaukiant šia upe tikrai netrūksta. Rekomenduotina pagalvoti apie plaukimą šia upe ir poroms, prisiekinėjančioms vienas kitam meile, nes tokio plaukimo dėka paaiškėja vienas kito ydos, trūkumai, nesutapimai. Iš vietinių lūpų sklando gandai, kad dažnai plaukiant šia upe pasitaiko taip, kad jau nuo pirmųjų yrių poros išsiskirsto savo keliais. Deja, tai pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms – turbūt atsiskleidžia ilgai tūnoję nesutarimai, galbūt jiems užbėgant už akių išbandymus pasiimkim gyvenimo pradžiai savo noru? Tačiau toks pasiplaukiojimas tikrai netiktų, norintiems maloniai pasideginti srovės nešiniems arba norintiems pasportuoti sinchronizuotais yriais.

Aišku, kiekvienas iš minėtų objektų reikalauja didesnių ar mažesnių lėšų, tačiau vertėtų nepamiršti, kad investicijos į pažinimą- šiuo atveju kultūros, gamtos, istorijos – yra pačios vertingiausios.

Parašykite komentarą