Laikas miegoti ir laikas keltis

Kėlimosi laikas

Kėlimosi laikas

Neseniai teko išgirsti su gailesčiu ištartą pasakymą : jis keliasi šeštą, turbūt neturi gyvenimo. Tuomet iškilo noras aprašyti, kokią įtaką ėjimo miegoti ir kėlimosi laikas turi žmogaus organizmui ir koks laikas yra palankiausias pilnam žmogaus funkcionavimui ir gerai nuotaikai. Bei pasamprotauti, kas tokį ir panašų pasakymą ištariančio žmogaus galvosenoje galėtų būti gyvenimas.

Mūsų protėviai eidavo miegoti ir keldavosi su saule. Būdavo natūralu vasarą miegoti trumpiau, o žiemą ilgiau, taupant kūno energiją idant būtų išgyventa šaltos žiemos laikotarpiu. Tuo tarpu dabar organizmas dėl stipraus šviesos pliūpsnio gaunamo sutemus įjungus šviesos šaltinius (lempos, mobilieji telefonai, kompiuteriai, televizoriai), yra sekinamas, praradęs laiko nuovoką ir kamuojamas nuolatinio nuovargio bei streso.
Dauguma straipsnių rašo, kad žmogus norėdamas pailsėti turi miegoti 8 valandas, tačiau klausimas turėtų būti ne tai, kiek valandų turi miegoti žmogus, bet kada turėtų nueiti miegoti. Galima miegoti 8 valandas, bet nuėjus miegoti 2 valandą nakties ir keliantis 10 žmogus nesijaus žvalus. Tokį žmogų tenka gaivinti su kasrytiniu, o blogiausiu atveju- kaspertraukiniu puodeliu kavos. Taip ir veikia sistema. Kaskartinis kūno marinimas, po to atgaivinėjimas- pasijaučiant savarankiškais stebukladariais ar gydytojais. O kas už to slypi? Jei vakarais sutemus nebūtų naudojamasi šviesos šaltiniais, o dieną nebūtų geriama kavos, kažkas nepasipelnytų iš šių energiją teikiančių produktų. Tad eilinįsyk pelnomasi žmonių sveikatos sąskaita.

Tačiau tai dar nėra blogiausias dalykas. Šiais laikais žmonės įpratinti gyventi naktinį gyvenimą lyg naktis turėtų paslaptingą šydą paverčiantį gyvenimą linksmu ir prasmingu. Viskas apversta aukštyn kojomis. Rytas prasideda sunkiu išsikapanojimu iš lovos (ar nenoras keltis nėra tolygus nenorui gyventi?), po to seka nenoras eiti į darbą, ten jau minėtas gelbėjimasis kavos puodeliais ir galiausiai didysis dienos finišas- ,,geras”, linksmas vakaras ir naktis, nustelbiantys sunkų rytą ir dieną. Čia linksmybių forma yra pradedant nuo laiko prie televizoriaus, baigiant laiku praleistu klube. Taip diena po dienos ir sukasi gyvenimas. Toks žmogus yra patogus- niekam nepakenks, nes nesusimąstys, gyvens taip, kaip kažkam patogu, kad jis gyventų. Tačiau verta paklausti ar tai ir yra gyvenimas, ar tokį gyvenimą ir nori gyventi žmogus? Dieną laukti naktinių šėlionių, o naktį nesąmoningai egzistuoti apkvaitus nuo mieguistumo arba psichotropinių medžiagų.

Geriausias laikas eiti miegoti yra nuo 21 valandos iki vidurnakčio. Tad jei norima gyventi, o ne egzistuoti kitų patogumui, pabandykite eiti 22 valandą ir keltis 6 valandą.

2 comments

  1. Apatiniai drabužiai

    Labai teisingas straipsnis, kava tai narkotikas, ji apskritai niekur neveda ir nebudina, o suaktyvindama širdies ritmą suvartoja dar daugiau energijos. Gyvenimas turėtų būti pilnakraujis ir nereiškia jog dabar reikia nustoti linksmintis, bet atsikėlus šeštą ar net penktą ryto galima paskaičiuoti kiek gauname papildomų valandų efektyviam darbui ir taip mūsų gyvenimas tampa pranašesnis už tų kurie tuo metu miega. Visi mokslininkai, akademikai, rašytojai, profesoriai, mąstytojai ir t.t. keliasi anksti ir dirba anksti nes tada protas šviesiausias – efektyviausias. Žinant kad žmogui mėnesi pakartojus ta patį veiksmą kas dieną jis jau tampa įpročiu tad tai puikus būdas praturtinti savo gyvenimą.

  2. ciuziniai amatras

    Super straipsnis. Bet neįisivaizduoju, kaip reiktų nueiti miegoti 22:00. Grėžti po darbo ir atrodo tiek daug dar visko nori nuveikti pagyventi, todėl ir miegot labai neskubi :)

Parašykite komentarą