Botanikos sodai Lietuvoje – VU Kairėnų botanikos sodas

Rojus dar esant gyvam? Teisingai, patekus į botanikos sodą taip ir galima pagalvoti. Ne kiekvienas turi noro, laiko, galimybių turėti savo sodą. Tad botanikos sodas- puiki vieta turiningam laisvalaikiui. Galima rinktis nuo pasyviam laisvalaikiui tinkamos veiklos (pažinti augalus, pasivaikščioti po išpuoselėtas apylinkes) iki aktyviam laisvalaikiui tinkamos veiklos (jodinėjimas žirgais, važinėjimas vežimaičiu, lipimas siena* ). Be to, tuoktuvių paslaugai praplėtus erdvę, vietoj metrikacijos biuro, galima tuoktis ir Botanikos sode. Botanikos sode nebus nuobodu nei turinčiam sodą lankytojų, kuris galės pasisemti savo sodui idėjų, nei tam, kuris apie nuosavą sodą tik slapčiomis svajoja.

VU Kairėnų Botanikos sodas

VU Kairėnų Botanikos sodas

VU Kairėnų Botanikos sodas. Vienas iš daugelio vandens telkinių.

VU Kairėnų Botanikos sodas. Vienas iš daugelio vandens telkinių.

VU Kairėnų Botanikos sodas Kiškiai.

VU Kairėnų Botanikos sodas Kiškiai.

Vilniaus Universiteto Kairėnų botanikos sodas

Šį savaitgalį vyko biologinės įvairovės diena. Ta proga teko pažinti įspūdingą Vilniaus miesto vietovę. 191, 5 hektarų plote. Tai didžiausias ir augalų kolekcijomis turtingiausias botanikos sodas Lietuvoje. Jame tvyro keliolika vandens telkinių, šaltinis, kuriuo galima atsigaivinti karštą vasaros dieną, rododendrynas, japoniškas sodas, lapuočių, pušyno, savaiminės augalijos buveinės, rožių, žydinčių augalų, alyvų kolekcijos, jodinėjimo aikštė, kurioje už papildomą mokestį galima pajodinėti. Prie kiekvienos augalų rūšies yra pridėtas augalo pavadinimas. Tai suteikia galimybę žmonėms individualiai  domėtis augalais. Tačiau, galima užsisakyti ir ekskursiją su gidu, kuris per trumpą laiką abžvelgs Botanikos sodo apylinkes.  Nuo 1974 m įkurtas Botanikos sodas vis plečiasi, ateityje turėtų pražysti ir neseniai pasodintų dekoratyvinių obelaičių kolekcija. Vienoje vietoje įvairių kvapų, spalvų ir žiedų grožis džiugins ne tik akis, bet ir širdį. Erdvės puikiai pritaikytos tiek poilsiui nuošalyje (yra iškylų aikštė, laužavietė, daugybė suoliukų ramiose vietose), tiek poilsiui žmonių apsuptyje (veikia kavinė). Be botanikos sode esančios augalijos, yra ir gyvūnija, kurią būtina paminėti. Ten gyvena net 25 % visų Lietuvoje aptinkamų paukščių, tad paukščių daugiapolifoninė melodija įkvėps ir suteiks šviežumo gyvenimui. Taip pat šiame botanikos sode dažnai organizuojami vasaros koncertai (artimiausias vyks  gegužės 26 d. Vytautuj Kernagiui atminti).

VU Kairėnų Botanikos sodas. Šaltinis.

VU Kairėnų Botanikos sodas. Šaltinis.

Gegužę tik pradėjo žydėti visa augalija, tad viena iš vietų, kurias galima aplankyti Lietuvoje – Kairėnų botanikos sodas laukia Jūsų.

 

VU Kairėnų Botanikos sodas. Širšė.

VU Kairėnų Botanikos sodas. Širšė.

* aktyvi veikla priklauso nuo to, kokias paslaugas siūlo botanikos sodas bei kur jis įsikūręs.

Parašykite komentarą