Mildos šventė – lietuviška meilės diena

Valentino dienai tampant nuvalkiota, raudonųjų širdučių diena, galima prisiminti lietuviškąją meilės dieną – Mildos šventę. Mildos šventė švenčiama gegužės 13, kai visa gamta suviešėjusi, pražydusi ir taip ir kviečia mylėti. Mylėti pradedant nuo gamtos grožio, baigiant žmogaus grožiu.Anksčiau per meilės dieną, būdavo aukojama meilės deivei Mildai, kad meilė būtų kuo palankesnė. Ši deivė panaši į graikiškąją Afroditę, romėniškąją Venerą. Pagal tautosaką turinti sparnuotą nykštuką, padėjėją, kuris užkrėčia širdį meilės nuodais (kupidono su strėle atitikmuo).

Mildos šventė 2013

Mildos šventė 2013

Bandant prisiminti protėvių šventes, Neries regioniniame parke buvo suorganizuotas renginys, skirtas švęsti meilės dieną lietuviškai. Tokio pobūdžio šventė organizatoriams buvo pirmoji, tad jautėsi kiek nesusiformavusios šventės tradicijos ir  nuotaika. Pastebėta, kad lietuviai praktiškumo arba įpročių vedini buvo apsirengę tamsiai, nors šventės apsirengimo kodas buvo šviesūs lininiai drabužiai, o juk šventinė nuotaika ir sudaro asmeninis pasiruošimas šventei. Bet nepaisant kai kurių nesklandumų, pasakiška gamta, palankus oras, savarankiškas nuotaikos indėlis padarė šventę nepakartojama. Anksčiau būta uždarų švenčių Mildos garbei, o šia švente bandyta paskleisti žinią, kad lietuviai taip pat švęsdavo meilės dieną ir tuo siekta apšviesti platesnes auditorijas, nepaverčiant visiškai masine švente. Šventėje dainuotos lietuviškos dainos, šokti lietuviški šokiai, kuriems pagreitį teikė By tik Zyz. Kiekvienas norintis galėjo žygiuoti į Saidės pažintinio tako ekskursiją arba jaukiai pasėdėti ant suoliuko prie Saidės upelio aplink šviečiant fakelams.

Mildos šventė 2013

Mildos šventė 2013

Rytoj gegužės 13, kviečiame atrasti nepažintą meilės šventę. Gali kilti mintis, kaip tai padaryti. Tad, jei jau nesuspėjote sudalyvauti šiame rituale, vykusiame šeštadienį, gegužės 11 dieną, tai meilės įkvėpimą galite rasti prie žydinčių vyšnių, obelų, kriaušių, kurių šių metų apstu. Užgniaužę kvapą, tik įsivaizdavus žydinčių obelų lauką… Be to, galima apsilankyti puoselėjimuose botanikos soduose. Arba nueiti į pievą pilną gelių. Taigi ši šventė ne tik skirta puoselėti esamus santykius, bet ir atverti širdį meilei.

1 comment

Parašykite komentarą