Apie virtimą priemonėmis

Medijos, iškreipusios tikrovės vaizdą, vedą žmogų link šiuolaikinio barbarizmo, t.y. žmogus galvoja, kad jis tolsta, tobulėja palyginus su savo pirmtakais, tačiau viskas yraa ne taip, kaip atrodo. Žmogus vadovaudomasis pirmiausia instinktais, po to protu artėja prie gyvūnų lygmens.

Andrius Narbekovas

Andrius Narbekovas

prof. dr. Andriaus Narbekovo (chirurgas, kunigas, humanitarinių mokslų daktaras) paskaita apie lytiškumą.

Lietuvoje teisinė bazė yra tokia, kad alkoholį galima vartoti nuo 18 metų, o lytiškai santykiauti nuo 16 metų. Kaži, ar taurelė vyno pakreips gyvenimą labiau nei lytiniai santykiai.

 

Kertiniai paskaitos klausimai:

 

Kas yra žmogus?

Jeigu jau esam žmonės, tai kaip reikėtų būti žmonėmis?

Koks gyvenimo tikslas? Yra du variantai, kaip galima elgtis gyvenime.

1. Minimali programa- nugyventi gyvenimą taip, kad bent jau nenužmogėtum ( yra sakoma: žmonės šitaip nedaro. Tada turima omenyje, kad linkstama prie nužmogėjimo).

2. Maksimali programa- tapti kasdieną vis labiau žmogumi, vis labiau tobulėti.

Jei žmogus nekelia didelių reikalavimų, tai lengvai pasiekiamas tikslas, tačiau keliant minimalų tikslą, taip ir bus liekama žemai,o didis tikslas- procesas, link kurio judama, nepaisant to, jog žinoma, kad pilnai nebus niekat pasiektas.

Kas yra kūnas?

Tai, kas turima, ar tai, kas esame mes?

Negalime būti atsieti nuo kūno, būti atskirai nuo kūno. Tuomet yra taip: kūnas eina savo keliu, o žmogus savo ( pvz. aš ne tave mušau, tik tavo akį išbedžiau). Tai galima pavadinti šizofrenija, nes šizofrenija- suskilęs protas, suskaldytas žmogus, o kai dvasinis protas atskirtas nuo kūno, žmogus egzistuoja kaip atskiros dalys.

Tuomet pasitaiko dažnas toks atvejis, kai susitinka du kūnai, ten kažkas įvyksta, bet du žmonės nesusitinka.

Koks žmogaus egzistavimo tikslas?

Žmogus sukurtas dėl paties žmogaus. Todėl, jei kitas žmogus nori tavęs dėl savęs, o ne dėl tavęs paties, iškyla reali grėsmė žmogiškam orumui, kiti gali pasinaudoti. Renkantis žmogų, su kuriuo norėtum praleisti visą gyvenimą, rinkis ne dėl savęs, o dėl kito. Antraip bus vargo vakarienės pradžia: būdami netobuli, renkatės kitą netobulą ir norite padaryti tobulą pagal savo netobulumą.

Parašykite komentarą