Grynakraujis lietuvis???

Grynakraujis lietuvis???

Mėlynakės šviesiaplaukės ilgakasės darbštuolės merginos ir juodų garbanotų plaukų iš stuomens ir iš liemens lietuvaičiai vaikinai. Bet ar iš tikrųjų yra tokių grynakraujų lietuvaičių? Iš kur atėjo šis mitas? Gal paprasčiausiai kažkam kažkokiu momentu pasirodė, jog aplink jį būtent tokių merginų ir vaikinų yra daugiausia… Arba kad būtent tokie yra gražiausi ir su tokiais žmonėmis norėtų susieti savo tautą… Arba paprasčiausiai pirmieji lietuvių rašytojai aprašė tokias lietuvaites ir lietuvaičius, tad tai buvo įsisąmoninta į galvas.

Lietuvė

Lietuvė

Tokios išvaizdos būnant, kažkiek žinant savo šaknis, galvą aplanko mintis: esu tikras, grynakraujis lietuvis…

Tačiau, kaip galima būti įsitikinus tokiu rasinio švarumo idealu, gyvenant ant tokio slenksčio, kur tiek kareivių valėsi kojas. Tad, jei ne tada, tai anksčiau, anksčiau ir dar anksčiau, nuklystant iki pat urvinių žmonių, kai vyravo tik kelios gentys – protėviai tie patys. Tad gentinis kriterijus – visiškas blefas laikant save tikru lietuviu.

Tikras lietuvis, tai ne kraujas ir ne genai, o žmogaus tapatinimasis su :

  1. Lietuvos istorija, jos pripažinimas, domėjimasis ja,
  2. Lietuvos kultūra, jos puoselėjimas bei domėjimasis ja,
  3. Lietuvos geografija, t.y. gyvenančio Lietuvoje.

Reikėtų pastebėti čia, jog lietuvio kultūra neapsiriboja su krepšinio domėjimusi prie lietuviško alaus bokalo. Kultūra tai lietuviško žodžio, dainos, šokio, gamtos meilė bei tradicijos puoselėjimas.

Parašykite komentarą